„Máme velké nárůsty členské základny, ale objevují se i nové, nebo staronové kluby jako tady ve Vimperku. A z toho máme samozřejmě radost. Zvláště, když se k tomu sejde dobrá parta lidí, kteří sami prošli mládežnickým a vrcholovým sportem a pak k němu vychovávají své děti. A přesně tak to vidím i zde, ve Vimperku,“ potvrzuje zájem o biatlon a hodnotí situaci ve Vimperku Jiří Hamza.

S předsedou biatlonového svazu se sešli ve sportovním areálu Vodník nad Vimperkem starostka Jaroslava Martanová, místostarosta Jiří Cais, ředitel gymnázia Jan Heřta, předseda klubu Karel Hudeček a jednatel vimperského biatlonového klubu Jiří Mánek. „Již dnes se zde k biatlonovému tréninku scházejí žáci. Ti střílejí ze vzduchovky na deset metrů, což zde není problém. Dorostenci již střílí z malorážky na padesát metrů, což tady nejde. Zatím využíváme přízně Mysliveckého spolku ve Čkyni, který má v Hradčanech u Čkyně střelnici a chodíme trénovat tam,“ uvedl Jiří Mánek.

Areál na Vodníku se předsedovi biatlonového svazu velice zamlouval. „Je to ideální sportovní stánek pro zimní sporty, který může místním každý závidět,“ ocenil areál Jiří Hamza.

„Vodník je pro sport ve Vimperku dobrým místem, využívá ho hodně sportovců. Za posledních pět let se zde mnohé změnilo ve prospěch kvalitnějšího zázemí pro sport. Jeho výhoda je v multifunkčnosti, stále ho využívá i více lidí pro rekreační sport a věřím, že bychom mohli najít i cesty, jak by se sem vešel biatlon,“ uvedla starostka Jaroslava Martanová a místostarosta Jiří Cais doplnil: „Většina politických uskupení v zastupitelstvu má ve svých programech rozvoj Vodníku začleněn. Biatlon má ve městě všeobecnou podporu a máme zde lidi, kteří se mu chtějí a umějí věnovat.“

Vimperský biatlon může počítat s podporou svazu, jako ji mají ostatní oddíly. „Budu se těšit, že i zde vyroste nějaký biatlonový reprezentant a my již zde máme v hledáčku Ondru Mánka, ale hlavně bych byl velmi rád, kdybychom se ve Vimperku za pár let setkali na nějakých republikových závodech v pěkném areálu se zázemím, včetně biatlonové střelnice,“ ocenil prostředí na Vodníku Jiří Hamza.

A právě výborní závodníci již v historii vimperským gymnáziem prošli. „Na tabuli cti absolventů máme i velmi úspěšnou biatlonistku, trojnásobnou olympioničku a medailistku z mistrovství světa i světových pohárů Evu Hákovou. Proto jsem velmi rád za tuto biatlonovou iniciativu a za gymnázium mohu potvrdit, že jsme připraveni biatlonistům poskytnout zázemí i podmínky,“ uvedl ředitel školy Jan Heřta.