To když do jejich ulice začne nacouvávat popelářský vůz. „U nás je po páté hodině ráno, přitom o dvě řady domů výše je v poledne. Je tohle logické," ptá se jedna z obyvatelek, která si nepřeje uvádět svoje jméno.


Ta si navíc na městských stránkách v záložce Pohyb vozidel TS Prachatice našla vozidlo, které se v této oblasti v pondělí pohybovalo. „Jenže, vůbec tam není zanesený svoz u nás. Tyhle body tam úplně chybějí," doplňuje.


K otázce pozdějšího svozu říká ředitel prachatických technických služeb Rostislav Eichner, že vyhověli požadavku jednoho z nájemníků této ulice, který také nechtěl být buzen. „Je to o domluvě. Pokud se na nás někdo obrátí a je to možné technicky udělat, snažíme se lidem vyjít vstříc," vysvětluje. Na dotaz, zda se v pět hodin ráno nejedná o rušení nočního klidu, který městská vyhláška stanovuje od 22 do 6 hodin, uvádí: „Muselo by se prokázat měřením hlučnosti, že rušíme noční klid. Takové měření stojí ale patnáct tisíc korun. Vyjíždíme brzy i z toho důvodu, že musíme dle časového harmonogramu vyvézt kontejnery a odvézt odpad do určité doby zase třeba na třídění," vysvětlil se slovy, že v brzkých ranních hodinách navíc neblokují svozová vozidla dopravu v ulicích města. Tím v podstatě reagoval na argumentaci, že zatímco v hustě obydlené části města vyvážejí velmi brzo, v okrajových neobydlených částech až třeba před obědem.


Pro Prachatický deník pak Rostislav Eichner prověřil zmiňovaný brzký svoz na sídlišti. „Skutečně tu jedno z našich vozidel brzy ráno vyváželo, ještě před pátou hodinou ranní. Není ovšem ještě zaneseno na webových stránkách města ve sledovacím systému, jedná se o nové vozidlo, které sem bude doplněno," doplnil k veřejnému sledovacímu systému.