Vlastně se tam ani přecházet nesmí. To ale nic nemění na skutečnosti, že Prachatičáci, kteří míří z Prachatic na lázně sv. Markéty pěšky, tam přecházejí, i přesto, že tam auta jezdí více než devadesátikilometrovou rychlostí.

Přechod u lázní Místo pro přecházení ze „staré volarské“ na Lázně přes hlavní tah silnice od Volar chybí. Přecházení brání svodidlo, i tak tam ale lidé silnici přecházejí. Rychlost aut v místě je omezena na 70 km v hodině. Ale to mnozí řidiči nedodržují.

Proto Jakub Nepustil (Živé Prachatice) navrhuje, aby se lokalita upravilo tak, že tam bude místo pro přecházení, s nímž by řidiči předem počítali. Jenže při jednání zastupitelstva neuspěl. Podle Zdeňka Kollara (KSČM), předsedy komise dopravy, není taková úprava vhodná. „Místo bylo součástí bezpečnostní inspekce a případné změny by měly vyplynout z ní,“ vysvětlil. Změny zatím neplánuje zástupce vlastníka silnice Správa a údržba silnic ani policie.

Z jednání prachatických zastupitelů vlastně vyplynulo, že dokud se v místě nestane nehoda, místo pro přecházení nikdo řešit ani měnit nebude. Pro policii totiž podle statistik místo není nebezpečným úsekem. Návrh Jakuba Nepustila, aby tak město zadalo studii místa pro přecházení v místě křížení z ulice Zlatá stezka – Lázně se silnicí II/141, zastupitelé smetli ze stolu.