Pomůcky:
- Krizový štáb města Prachatice objednal 670 kusů ochranných štítů pro žáky II. stupně ZŠ a učitele ve všech prachatických školách.
- Jeden kus ochranného štítu vyjde na 58 korun s DPH.
- Ochranné štíty štáb zajistil po konzultaci s ředitelkou KHS Jihočeského kraje.

Na nařízení, že od minulého pátku musejí žáci od druhého stupně základních škol a všichni jejich učitelé mít roušku i při vyučování, zareagoval krizový štáb města Prachatice. Ještě než nařízení začalo platit, prachatický krizový štáb po konzultaci s vedením města objednal na sedm stovek obličejových štítů. Prachatickému deníku to potvrdil Martin Malý, starosta Prachatic. „Jde o to, aby se děti i jejich učitelé cítili při výuce komfortněji,“ vysvětlila Petra Popová, proč se krizový štáb shodl na jejich nákupu. Ta zároveň upřesnila, že nákup štítů Prachatičtí konzultovali s Kvetoslavou Kotrbovou, ředitelkou jihočeské KHS. „Svůj štít dostane každý z dětí i učitelů. Skládá se z regulovatelné čelenky a tří plexiskel,“ ujistila.

Prachatický krizový štáb zareagoval velmi rychle. „Je to jako s rouškami, když jde něco na odbyt, zvyšuje se cena. Podařilo se nám štíty koupit za 58 korun jen proto, že jsme je objednali okamžitě,“ řekla Petra Popová s tím, že ve školách štíty dostanou tento týden ve čtvrtek a jsou určeny výhradně pro výuku. „Do společných prostor zase děti nasadí roušky,“ řekla s tím, že štíty si děti nespletou, protože si je prostě podepíší obyčejnou lihovou fixou.