S lepším vzhledem Štěpánčina parku si bude město muset poradit bez finanční podpory Nadace Proměny. Záměr Prachatických neprošel již prvním kolem výběru nejvhodnějších uchazečů o několikamilionovou dotaci.

Štěpánčin park:Odpočinkovou zónu v těsném sousedství historického centra hodlalo město Prachatice revitalizovat s finančním přispěním Nadace Proměny.
Koncem března zaslalo město žádost o dotaci, nicméně v trojkolovém hodnocení s velkým převisem žádostí se nedostalo dál než do prvního kola.


„Počet žádostí s podobnými projekty dalších měst byl vyšší než třicet. My jsme bohužel nepostoupili do dalšího kola hodnocení. V tuto chvíli se vyloženě nehodnotily jednotlivé nabídky, z nadace nám poděkovali za zájem se sdělením, že jsme nepostoupili," uvedla Ivana Jeřábková, vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy MěÚ Prachatice.


Štěpánčin park by si podle jejích slov komplexní zlepšení jistě zasloužil. „Stejně se to týká i propojení s třetím bytovým okrskem, které by lidé určitě uvítali," dodala Ivana Jeřábková s tím, že o dalším vývoji bude muset rozhodnout vedení města.


Jeho zástupcem, který se účastnil veřejné schůzky k záměru regenerace Štěpánčina parku a plánu města ucházet se o dotaci z programu Nadace Proměny, byl i místostarosta Prachatic Jan Klimeš. „Pro město z rozhodnutí nadace vyplývá, že je na nás pokusit se sehnat prostředky na celkovou revitalizaci z jiných zdrojů. Už teď víme, že to bude hodně složité, protože žádný 
z grantů, které jsou nyní vypsány, se na to nedá využít," připustil prachatický místostarosta s tím, že nyní město zjišťuje, odkud by se daly peníze čerpat.