Při cestě tam se zastavili v Červenovodském sedle a v Červené Vodě, kde jsme se rozdělili a navštívili rozhledny s pěknými výhledy do moravského kraje, Suchý vrch a Křížovou horu. Cílem jejich cesty byl ale hotýlek se stejným názvem jako vrch s rozhlednou nad ním „Zlatý Chlum“ v obci Česká Ves. Za hotelem jako bonus šuměla říčka Bělá.

Každodenní program s výlety připravil a naplánoval František Šíma, který také vedl zdatnější skupinu „A“. Pohodovou skupinu „B“ vedl Jiří Pfeffer. Prachatičtí turisté navštívili mnoho krásných míst. Zdolali společně nejvyšší horu Jeseníků a Moravy Praděd, která měří 1491 metrů. Z rozhledny na jeho vrcholu se prachatickým turistům naskytly krásné výhledy na Pradědskou a Kepernickou hornatinu, Králický Sněžník, Krkonoše, Beskydy, slovenská pohoří a další vrcholky.

Pravidelné návštěvy Domova Matky Vojtěchy se staly již nedílnou součástí výuky Montessori při ZŠ Národní v Prachaticích.
Pravidelné návštěvy Domova Matky Vojtěchy se staly již nedílnou součástí výuky

Turisté nesměli zapomenout na návštěvu lázní Karlova Studánka a v Jeseníku lázně Vincenze Priessnitze s balneoparkem a fitparkem. A protože V. Priessnitz používal léčbu studenou vodou. Na jeho stezce otužilí jedinci podstoupili vodoléčbu. Prošli bazénkem se studenou vodou s ozdravným chodníčkem, ponořili ruce do korýtka a stoupli si pod silně osvěžující, studenou, přírodní sprchu.

Přešli také „Jesenickou magistrálu“. Lanovka turisty vyvezla z Ramzové na Šerák, kde pokračovali přes vrchy Keprník a Vozku do Červenohorského sedla. Vylezli na rozhledny na Borůvkovou horu v Rychlebských horách a v Polsku na Velký Javorník.

Na Šumavě se rozjela velká pátrací akce po ztracené houbařce.
Houbařka zabloudila v lese a strávila noc na posedu

Nejromantičtější trasa pak turisty vedla po žluté turistické značce kolem říčky Bílá Opava s jejími vodopády a pralesy. Z lávek a dřevěných schodů pozorovali průzračné vody horské bystřiny přeskakující z kamene na kámen, padající v kaskádách, voda se vířila a pěnila. Pozorovali s obdivem hluboké a rozervané koryto s obrovskými balvany a hladkými kamennými plotnami.

Večer všichni scházeli v jídelně hotelu a o zábavu se postarali sami. Jeden večer promítl fotografie z Novohradských hor Jiří Pfeffer, který měl také na starosti hudební produkci spolu s Karlem Králem a ostatní se se zpěvem přidali. Někteří si u piva jen tak přátelsky popovídali.

Nová opatření přinesla další vtipy na téma nošení roušek a pandemii.
Roušky a nová opatření pro boj proti koronaviru přinesly další záplavu vtipů

Na zpáteční cestě se prachatičtí turisté rozdělili do tří skupin. Jedna skupina v areálu Dolní Morava vyjela lanovkou na horu Slaměnka a šla „Stezku v oblacích“. Většina z této skupiny sjela dolů bobovou dráhou. Druhá skupina šla na Horu Matky Boží s klášterem a třetí navštívila muzeum pěchotního srubu K-5S. Bezpečně domů zavezl autobusem řidič Václav Janda, který prachatické turisty vozil na výlety, některé výlety s nimi také absolvoval a byl dobrým společníkem.

Jaroslava Ženíšková, předseda TJ Klub turistů Prachatice