Vyzkoušeli to nejen redaktoři Deníku, ale i další, alespoň podle komentářů na sociálních sítích.
Nemělo by být možné, aby tudy projel kamion, ale autobus redaktoři Deníku v místě potkali. Kamiony mají jedinou možnost, a to přes Strakonice.
A jaké mají Prachatičtí možnosti?
1. Přes České Budějovice. Jednou z možností pro řidiče jedoucí z Prachatic do Prahy je využít směr přes České Budějovice po D3 na Tábor. Délka této trasy činí 193 kilometrů a podle provozu se cesta prodlouží minimálně na 2 hodiny a 35 minut.
2. Přes Strakonice je oficiální objížďka. Její délka činí 144 kilometry, doba jízdy 2 hodiny a 7 minut. Pozor, zdržet vás do 21. března může omezení kvůli výměně svodidel.
3. Přes Drahonice. Z Prachatic do Prahy směr do Bavorova a odtud po silnici přes Pivkovice a Drahonice do Ražic a odtud na Písek. Délka trasy je 144 kilometry a měla by trvat 2 hodiny a 4 minuty.
4. Přes Dříteň a odtud do Protivína a dál na Písek je ideální cesta pro Netolické. Délka je 148 kilometrů a 2 hodiny a 7 minut.
5. Přes Číčenice a Záboří vede další z možných tras. Pokračuje do Protivína, Písku a Prahy. Délka je 155 kilometrů a trvá 2 hodiny a 16 minut.