Občanské sdružení Pod Povrchem, které v minulosti farmářské trhy organizovalo, totiž městu oznámilo, že trhy dál v jejich režii nebudou. Ivana Jeřábková, vedoucí odboru komunálních služeb Městského úřadu v Prachaticích, proto vyzvala případné zájemce o pořádání, aby se hlásili na prachatické radnici. Organizátor se ovšem nenašel. „Ozvali se, myslím, dva lidé, ale ti se spíš jen ptali na podmínky organizování. Vážný zájem nikdo neprojevil,“ zkonstatoval starosta Malý.

Organizací prachatických Farmářských trhů 2015 je pověřen Michal Piloušek, ředitel KIS Prachatice. Ten už také představil radě města termíny konání. Pro Prachatický deník upřesnil, že trhy budou v letošním roce pětkrát a jeho snaha byla spojit trhy s některou z akcí, kterou KIS organizuje, a vyhnout se termínům, které mají Chlumanské trhy. První podmínka byla dodržena, druhá ve čtyřech z

pěti termínů. „Věhlasu Chlumanských trhů zřejmě nedosáhneme, ale trhy ve městě chceme, byla by škoda je úplně zrušit,“ ujistil Martin Malý s tím, že spojení trhů s jinou akcí je ideální způsob, jak dostat lidi do centra.Michal Piloušek dodal, že pro konání trhu vybíral místo ze všech lokalit, kde už v minulosti trhy byly. „Myslím tím Parkán, ulici Poštovní a Štěpánčin park. Nejlepší místo pro jejich konání je přímo prachatické Velké náměstí a tak trhy budou tam. Máme tam vybudované potřebné zázemí,“ řekl.

Podle ředitele KISu by ideálně farmářskou nabídku mohlo časem poskytovat až čtyřicet stánků. „Určitě to nebude hned na prvním trhu. V současné době mám nabídku od patnácti zájemců,“ řekl a upřesnil, že Farmářské trhy Prachatice budou mít své vlastní logo, které právě vzniká. Každopádně je jisté, že farmáři, kteří přijedou se svým vlastním stánkem, mají pronájem místa a vše s tím spojené zdarma. „Pokud prodejce bude chtít využít stánku, které vlastníme my, zaplatí za pronájem tři sta korun,“ doplnil. Nově si také Michal Piloušek dal podmínku, že se trhovci musejí předem přihlásit a vyjmenovat zboží, které chtějí nabídnout. Preferuje totiž kvalitu nabízeného zboží. „Chceme zabránit prodeji zboří jako jsou ponožky, které na farmářský trh nepatří,“ zdůvodnil. V době konání Farmářských trhů budou na Velkém náměstí zároveň připraveny atrakce pro děti.