Zastaralé a nekvalitní překážky v téměř havarijním stavu pro majitele prkýnek s kolečky by mohly v budoucnu nahradit moderní betonové prvky. O změně uvažuje prachatická radnice v souvislosti s postupnou obnovou Městského stadionu. Deníku to potvrdil jak místostarosta Robert Zeman, tak i ředitel Sportovního zařízení Jaroslav Černý, který Městský stadion provozuje a který také provedl audit současného stavu překážek.

V současné době vzniká projekt na vybudování betonového skateparku a bowlu. Projektovou dokumentaci město zadalo společnosti BuildConcenpt. Jediné, co může stavbu brzdit, jsou peníze. Robert Zeman ujistil, že město nechce areál stavět úplně ze svého. Předběžný rozpočet je asi pět milionů korun. „Chceme mít do konce roku projekt a najít vhodný dotační titul," řekl místostarosta s tím, že areál rozhodně nebude v letošním roce. Problém je zatím i v tom, že současné překážky jsou majetkem skateboardového oddílu. „Jejich převod do našeho majetku řešíme," ujistil Robert Zeman.

Oddíl souhlasí s převodem buď zcela zdarma, nebo za symbolickou cenu jedné koruny, alespoň tak to slíbil zakladatel skateboardingu v Prachaticích Miroslav Bartoš. „Skatepark slouží všem a bylo by to tak i dál. Nový areál navíc vrátí město mezi špičku v nabídce pro skateboardisty, jako to bylo v minulosti," tvrdí Miroslav Bartoš.