„Naší skupiny se tato změna velice dotkla, protože jsme museli zrušit plánovaný koncert. Kromě nás mohli mít zájemci možnost vidět také skupinu Radiolokátor či metalovou legendu Avenger. Vše je ale momentálně pasé. O změně majitele se naše kapela dozvěděla teprve nedávno a nevěděli jsme, co máme čekat. Jsem však rád, že můžeme plánovat koncerty i nadále,“ popisuje situaci kytarista prachatické skupiny Pressboil Michal Socha.
Nový majitel plánuje využít tento prostor i pro pořádání koncertů docela jiných hudebních stylů, a to například jungle či drum and bass, stejně tak však i pro rockovou hudbu.
„Prachatické skupiny, ale samozřejmě i kapely z daleko jiných míst, se nemusí vůbec ničeho obávat. Vše záleží jen na domluvě. Rockové koncerty nechceme žádným způsobem omezit. Pokud si někdo bude chtít zahrát, není nic jednoduššího než za námi do baru zajít či zavolat a snadno se domluvíme,“ zhodnotila spolumajitelka baru Jitka Prokešová.
„Nevím, jestli by to byl od nového majitele zrovna nejlepší nápad zrušit rockové koncerty. Právě ty si v tomto baru získaly dlouholetou tradici. Koncerty navštěvovalo i sto dvacet lidí za večer. Nepochybuji o tom, že by tu zájem stále byl. Jsem rád, že tu budou moci kapely hrát i nadále,“ myslí si prachatický bubeník Lukáš Jabůrek.
V prachatickém Celtic Baru se ještě pod vedením bývalého majitele vystřídaly desítky kapel, a to prakticky z celé České republiky.
Mezi nejzářivější hvězdy patřily například skupiny Lokomotiva Planet, Colp, Locomotive či anglická skupina The Foxes. V neposlední řadě se zde vystřídaly i prakticky všechny prachatické rockové kapely.
Místní si tyto koncerty velice oblíbili, což vždy dokazovala právě jejich vysoká návštěvnost.
„Koncert, který byl naplánovaný ještě s původním majitelem na konec února, by se měl uskutečnit. Vše záleží jen na domluvě,“ dodala Jitka Prokešová.