Město Prachatice v rámci firemního dobrovolnictví vyhlásilo tentokrát aktivitu DOBRA cíleně tentokrát pro děti do mateřských škol. Na základě vzájemné spolupráce zástupci městského úřadu dohodli s ředitelkou Mateřské školy v Prachaticích Helenou Turkovou Kubátovou, že školka dodá panenky a dobrovolníci na ně našijí, napletou, uháčkují nové oblečky, panenky také učešou, umyjí a ozdobí je. Přidán byl druhý rozměr, kdy byly v rámci recyklace, nabídnuty látky ze starších trik, šatů, záclon, a dalšího oblečení, aby i látky dostaly druhý život. Rozhodně tak nešlo o nákup nových věcí, ale využití starých, pro nás ať již velikostně, či materiálově nevhodných, pro druhé potřebné a příjemné a navíc kreativitě se meze nekladly. Prostě dělají radost.

Během pouhých tří dnů bylo rozdáno přes šedesát panenek. Původní záměr byl rozdat a obléknout čtyřicet panenek. Svůj cíl dobrovolníci překonali a určitě udělají radost dětem v mateřských školách v Prachaticích.

V tomto týdnu se oblečené a upravené panenky vracejí zpět na městský úřad a v dubnu pak dobrovolníci uspořádají výstavu a možná o vyhodnotí některé z došlých domácích prací.

Hanka Rabenhauptová