Podle slov starosty Prachatic Martina Malého jsou tyto peníze určeny na splátky starých úvěrů. „Právě po jejich splacení se rozpočet stane vyrovnaným," ujistil Malý.


V příštím roce se ale konečně dočkají všichni zaměstnanci firem v průmyslové zóně v Krumlovské ulici nového chodníku. „Tohle je opravdu nebezpečné místo, hlavně večer za tmy. Spíš se divím, že se tu ještě nic nestalo," komentoval včera v poledne situaci v lokalitě jeden z řidičů nákladního auta ve chvíli, kdy náš redaktor pořizoval snímek v Krumlovské ulici.


Starosta Malý následně upřesnil, že na chodník má město v rozpočtu vyčleněno sedm milionů korun. „Přesnou částku ale budeme znát až po výběrovém řízení na dodavatele stavby," řekl.


Sedmnáct milionů korun chce město investovat do rekonstrukce ulic U Stadionu, U Studánky a Chelčického. Právě ulice Chelčické je poslední z ulic, kterou vedení města slíbilo opravit před zhruba rokem a půl. Navazuje na ulici Rumpálova, jejíž oprava se vinou skalnatého podloží musela z části odložit na jaro příštího roku. „Tím bude tahle lokalita města kompletní," ujistil Malý s tím, že na rekonstrukci ulic nebude město žádat dotační peníze a vše uhradí z nájemného za pronájem vodohospodářského majetku města.


Nejen opravy ulic jsou ale mezi investicemi příštího roku. „Dalších devět milionů korun máme připravených na opravy bytových domů," řekl starosta Martin Malý. Jde o peníze vybrané na nájemném v městských bytech. Příští rok by proto mělo dojí na opravy domů v Nebahovské a Ševčíkově ulici.


V rozpočtu nechybí ani akce v přednostním zájmu, což jsou ty, s nimiž město počítá v nejbližších letech. Podle slov Martina Malého je tam zahrnuto vybudování recyklačního centra v Krumlovské ulici. V tomto případě se město zjara dozví, zda získá dotační peníze. „Investovat bychom chtěli také do oprav fasád některých základních a mateřských škol," uzavřel Malý.

Rozpočet Prachatic 2013:
Příjmy: 209 088 tis. Kč
Výdaje: 199 866 tis. Kč
Přebytek: 9 222 tis. Kč (bude použit na splátky úvěrů)
Investice celkem: 37 194 tis. Kč
Opravy ulic: 17 000 tis. Kč
Nový chodník:  7 000 tis. Kč
Opravy domů:  9 000 tis. Kč