Festival piva v Prachaticích.Zdroj: Deník / RedakceV sobotu 10.8. ve 12.00 hodin se pro všechny milovníky piva otevře festivalový areál, ve kterém se představí celkem 11 minipivovarů. Mezi nováčky, kteří přijedou do Prachatic zcela poprvé, najdete: Pivovar Kamenice nad Lipou, Pivovar Plzeňský Bandita, Pivovar Roudná sobě, Pivovar Glokner Svachova Lhotka, Pioneer Beer Žatec, Olivův pivovar Dolní Břežany a Pivovar Zichovec. Jsme samozřejmě rádi, že se k nám pivovary chtějí vracet opakovaně, proto se i letos můžete těšit na staré známé z předchozích ročníků, jako jsou Pivovarský dvůr Zvíkov, Pivovar Krušnohor Kraslice, Kašperskohorský pivovar nebo Libocký pivovar nad Šárkou.

Stejně jako v předchozích ročnících bude ve velkém pivním stanu připraven hudební program, v rámci kterého se postupně představí kapely Bonsai č.3, Cimbálová muzika Milana Broučka, Nano a Queens of Everything.V letošním roce jsme si pro zájemce o vaření piva připravili také dvě přednášky, které se uskuteční od 14.45 a 18.15 hodin v Radničním sále Staré radnice.

Největší novinkou tohoto ročníku jsou zálohované kelímky, do kterých budou pivovary svá piva čepovat. Tyto kelímky budou zálohovány částkou 50,-. Velký dík patří Zdravému městu Prachatice, které naši myšlenku na pořízení zálohovaných kelímků finančně podpořilo.

Chybět nebude ani občerstvení, jehož nabídku pro letošek obohatí prachatický Celtic Bar. I dámy, které neholdují pivu si přijdou na své a mohou si nechat namíchat drink ve stánku Clubu 111.

Věra Houšková, KIS Prachatice