Vystoupení jednotlivých souborů bylo velmi pestré,  úroveň jednotlivých sborů byla vysoká. Snad nejvíce nás zaujal polský chlapecký sbor  a studentský smíšený pěvecký sbor ze Švédska. V rámci festivalu byly uspořádány dva hlavní koncerty, jejichž obsahem byla buď popová hudba, nebo lidové písně. Další část festivalu se odehrávala přímo ve městě Ohrid formou  open-air koncertů na libovolných místech města. Ohrid je město festivalů, je tím vyhlášeno, obyvatelé i turisté jsou na tento způsob koncertů zvyklí. Velmi jsme přivítali možnost porovnat repertoár a jiný způsob práce jednotlivých sborů.

Náš sbor má široký repertoár, ale i přesto jsme nacvičili k této příležitosti řadu nových skladeb. Přibyly písně izraelské, maďarské i latinské.

Na dlouhou cestu do Makedonie se vydal sbor posílený členy píseckého Sonitu a pelhřimovského Záboje v sobotu 15. června. Denně jsme zkoušeli a využívali  překrásného ohridského moře, jak říkají Makedonci svému jezeru, zapsanému stejně jako samotné město v UNESCO,  ke koupání a odpočinku.

Velvyslanectví uspořádalo koncert našeho sboru v památníku Matky Terezy na bulváru Macedonia.  Velvyslanec se po koncertu vyjádřil o našem vystoupení velmi pochvalně. Přiznal, že nečekal tak vynikající výkon, tím spíše, že jsme za sebou měli celodenní prohlídku města v téměř 40-ti stupňových vedrech. Krátce po příjezdu do Čech nás čekal jeho děkovný dopis.

Libuše Dortová