V pět kilometrů vzdálených Žernovicích teploměr ukazoval nulu a na silnici se držel sníh. Jen o pár kilometrů dál, ve Vitějovicích, už teploměr ukazoval půl stupně nad bodem mrazu a pršelo. Rozdíl je vidět na fotografiích. To silnice z Horní Vltavice do Vimperka je zablokovaná. Podle informací Jaroslava Pulkrábka je tam na silnici asi dva centimetry břečky. "Stojíme, kamiony se bojí míjení před viaduktem, do toho jsou mezi nimi osobní auta. Už to stojí dvacet minut a posun asi jen tak nebude," hlásil z trasy a s úsměvem dodal: "Rozjede se to tu zase až sníh roztaje."

Policisté vydali výstrahu na náledí v délce 19 kilometrů mezi obce Nová Pec a Lenora. Na trase ze Strážného do Vimperka je pak náledí v místech položených výše než pět set metrů nad mořem. Policisté varují před vznikem kolon.

Kolona aut stojí z Kubovy Huti až do Korkusovy Huti, kolona má tedy zhruba 5 kilometrů. V zatáčce za Korkusovou Hutí směrem na Kubovu je zapadlý kamion. Ten má návěs ve škrarpě a blokuje dopravu. Autobus, který měl být v 8 hodin na Kubově Huti v 8.57 hodin stále stojí ve frontě u Korkusovy Huti, čas z jízdního řádu jeho řidič už nemůže stihnout.

Ve Vimperku na kruhovém objezdu u Lidlu policejní hlídka odklání nákladní dopravu na Prachatice. Kamiony směrem na hraniční přechod Strážný vůbec nepouštějí.9:00 - Silnice na Kubově Huti je aktuálně pro veškerý provoz uzavřena. A bude ještě nejméně do 11 hodin. Silničáři totiž uklízejí sníh v místech, kam se až dosud nedostali vinou stojících vozidel.

18:00 - Krajina u Volar v pondělí 26. listopadu v podvečer. Sněží, mlha, na silnicích mýdlo a jelikož je to mokré, může to být nebezpečné(viz foto).

18:05 - Problém momentálně činí řidičům výjezd do blažejovického kopce. Další pak nastává sjezd z kopce z Libínského Sedla do Prachatic. Všude stojí kamiony. Osobní auta s velkou opatrností projet dokáží. Doprava se ale opět zastavila na silnici hraniční přechod Strážný - Vimperk. Řidiči odtud hlásí, že řidiči stojí za mostem pod Korkusovou Hutí. V tuto chvíli doprava stojí už i ve směru Libínské Sedlo - Prachatice.

18:10 - Další kamion uvízl na silnici z Vimperka směrem na Šumavské Hoštice nad odbočkou na Trhonín.