Podle slov Martina Grožaje z prachatické správy a údržby silnic navíc na úsek z Prachatic do Volar vyjel i traktor.

"První sníh šoféři zvládli. Tedy ti, kteří nepodcenili situaci. Samozřejmě, že na úsecích, kde je možné ošetřovat jen inertním posypem, to na letních pneumatikách bude klouzat a auto to nemusí zvládnout," upozornil.

Na mostku dostal smyk  
V pondělí ve 12.30 hodin řidič osobního automobilu, který jel ve směru Ratiborova Lhota – Třebanice, dostal na namrzlé komunikaci smyk na mostku. Následně havaroval částečně mimo vozovku. Řidič byl podle slov Martiny Joklové, policejní tiskové mluvčí, převážen s přesně nezjištěným zraněním do nemocnice.

V pondělí dopoledne zůstal například na úseku z Prachatic na Chroboly, ve stoupání u Leptače, stát nákladní automobil.

Skončil mimo vozovku  
Další nehodu v souvislosti s počasím zaznamenali policisté. V 10.30 hodin skončil řidič osobního vozidla Hyundai mimo komunikaci, a to ve směru jízdy Smědeč – Březovík. Nehoda se obešla bez zranění, alkohol u řidiče byl vyloučen.

Dopravní policisté vyjížděli v pondělí 19. listopadu ráno v 05.25 hodin k dopravní nehodě dvou osobních vozidel v úseku Žíchovec – Těšovice.

Ze zavinění dopravní nehody podezřelý řidič OA Peugeot. Podle Martiny Joklové, prachatické policejní tiskové mluvčí nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla, povaze zasněžené pozemní komunikace.

„Následkem čehož dostal při průjezdu pravotočivou zatáčkou smyk, vyjel vlevo do protisměru, kde došlo ke střetu přední části OA Peugeot s přední částí OA Dacia. Alkohol u řidičů negativní. Při dopravní nehodě došlo k přesně nezjištěným zraněním u obou řidičů, kteří byli převezeni do nemocnice. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na OA Peugeot ve výši 100 000 korun a na vozidle Dacia zhruba 200 000 korun,“ upřesnila.

Obce na Krumlovsku poprvé prověřily zimní techniku. Například v Přísečné v pondělí vyrazil s obecním traktůrkem upravovat místní komunikace Jaroslav Beran. "Teď jedu ještě ošetřit místní chodníky," dodal ráno.
První sníh přinesl i nehody. Klouže to

Další dvě nehody v souvislosti s počasím zaznamenali policisté i v neděli 18. listopadu. První z nich se stala večer ve směru jízdy Libínské sedlo – Prachatice. Řidič osobního vozidla , Suzuki dostal na kluzkém, zasněženém povrchu při projíždění levotočivé zatáčky smyk, vyjel částečně vpravo mimo komunikaci. Hmotná škoda na vozidle je předběžným odhadem 20 000 korun. Další se stala u Vimperka, kdy řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy namrzlé komunikaci. Na silnici dostal smyk a vyjel mimo vozovku.

Už od pátku zasněžovali například na Kvildě, ale i na Zadově. "V horních polohách Churáňova se drží zhruba pět centimetrů sněhu, zasněžujeme podle teplot. Je ale předčasné říkat, kdy bychom mohli spustit vleky, na to potřebujeme alespoň třicet centimetrů sněhu," uvedl Petr Vondraš z Lyžařského areálu Zadov.