Už v uplynulém týdnu ve volebních místnostech komise předpovídaly, že volební účast v druhém kole bude slabší, než u voleb krajských. 

14.00 hodin: Volební místnosti se uzavřely, druhé kolo voleb do Senátu skončilo. Výsledky voleb přinášíme ZDE.

13.13 hodin: Zhruba třicítka voličů z 235 zapsaných vhodila do této chvíle svůj hlas do volební urny v Žernovicích. Komise se ale nevzdává, volební účast se podle ní může zvednout i na poslední chvíli. 

12.00 hodin: Téměř čtyři stovky zapsaných voličů má Nová Pec. V sobotu v poledne tu odvolilo 48 voličů, tedy přes 10%. V prvním kole tu do Senátu volilo 110 voličů, obálek bylo vydáno o jednu více. Platných hlasů nakonec bylo rovných sto, účast tu skončila na téměř 28 procentech. 

10.04 hodin: Jen k pěti procentům se zatím dostala volební účast v prachatické volební místnosti s číslem 1. Komis nešetří dobrou náladou a doufá, že se procento ještě zvedne.

9.00 hodin: Téměř devatenáct procent zapsaných voličů už vhodilo svůj hlas do volební urny v Drslavicích. "Zapsáno jich máme 74, čtrnáct už odvolilo. Myslím, že bychom mohli dosáhnout ke třiceti procentům, tady u nás lidé k volbám docela chodí," uvedla předsedkyně komise Dana Machovcová.

8.00 hodin: Volební místnosi v pětadvaceti obcích a městech jsou otevřené. Komise čekají, kolik zapsaných voličů přijde. Počítání hlasů začne ve 14 hodin, kdy se místnosti uzavřou.

22.00 hodin: Volební místnosti se zavřely. V sobotu se opět otevřou v 8 hodin.

21.15 hodin: Zhruba stovka voličů už přišla do volební místnosti číslo 8 v Prachaticích. Volební účast je tak v tuto chvíli 10%.

20.19 hodin: Ani po dvacáté hodině nepřesáhla volební účast v Mičovicích hranici deseti procent. Podle informací z volební komise je tu zapsáno 279 voličů, v osm hodin jich mělo odvoleno přesně 20.

17.26 hodin: Krátce po 17. hodině mělo ve Lhenicích odvoleno vobou volebních okrscích jen 50 voličů. V prvním je jich přitom zapsáno 918, ve druhém pak 663.

14.20 hodin: Ve 14 hodin se otevřela také volební místnost v okrsku s číslem 8 v Prachaticích. I když tu při prvním kole, které bylo společné s krajskými volbami, dosáhli pěkného výsledku volební účasti, do kraje 40% a do Senátu 34%, komise neočekává, že by se taková účast opakovala. "Myslíme, že bude nižší," uvedla předsedkyně komise Vanessa Mrázková. I přes to už krátce po 14. hodině mělo odvoleno více než deset z téměř tisícovky zapsaných voličů. Volební místnosti se dnes zavřou úderem 22. hodiny, otevřou se opět v sobotu ráno v 8 hodin.