„Někteří žáci jsou sice v karanténě, ale nebylo potřeba zavést on-line výuku, nikdy počet covid pozitivních zatím nepřesáhl polovinu,“ ujistila a dodala, že někteří další učitelé i žáci jsou sice nemocní, ale není to vinou covidu. „Všechno je zatím jako v běžném školním roce,“ dodala. Nenaočkovaní zaměstnanci školy musejí dodržovat jiný režim, respirátor tak nesmějí sundávat ani při výuce.

To Základní škola v prachatické Vodňanské ulici je s očkováním učitelů a zaměstnanců na mnohem vyšším počtu. "Ve škole pracuje 48 lidí a pouze pět z nich není očkovaných," řekla ředitelka ZŠ Vodňanská Petra Sandanyová.

Ve škole panuje běžný předcovidový režim. "Nejsme schopni udržet nemíchání jednotlivých třídních kolektivů ve chvíli, kdy je plná škola dětí. Ve společných prostorách ale všichni mají respirátory," upřesnila Petra Sandanyová s tím, že někteří její kolegové už byli na třetí vakcíně. "Jiným postupně chodí SMS a chystají se na třetí očkování," uzavřela.

Fotbalová I.B třída: Husinec - Lhenice 1:2.
OBRAZEM: Peckáři zvládli i derby v Husinci a vládnou I.B třídě

Stejně taková situace je podle Petra Horálka v Základní škole ve Volarech. Tam pracuje padesát lidí a 95 procent z nich je naočkovaných a chystá se na přeočkování třetí dávkou vakcíny. "Nemusíme omezovat vyučování, v karanténě máme pouze jednotlivce. Zatím se situace s covid-19 vyvíjí velmi slibně," řekl Petr Horálek. Po testování v pondělí 8. listopadu vyšly antigenní testy pozitivně dvěma dětem. "Čekáme na testy PCR a následné pokyny hygieniků," uzavřel s tím, že i po potvrzení pozitivity PCR testem bude v karanténě maximálně jedna třída.