„Hotové jsou také přeložky sítí a jsou základy ostatních budov,“ upřesnil s tím, že dodavatelská firma umístí část ocelové konstrukce, na níž pak bude zavěšeno zakrytí areálu. „Není možné konstrukce kotvit najednou, vše je provázané s vyzdíváním a dalšími pracemi,“ popsal šéf investic s tím, vytyčit je nutné také nové trasy pro veřejné osvětlení.

Jaromír Markytán si posteskl, že situaci ve stavebnictví částečně komplikuje vinou pandemie zvyšující se cena železa a dalších stavebních materiálů.

„I přesto se staví dál, práce na stavbě letního kina se zpožďují,“ uvedl, že zároveň se částečně upravuje dnes už čtyři roky hotový projekt tak, aby letní kino mělo kvalitní a úsporné vybavení.

Revitalizaci Štěpánčin park v Prachaticích potřebuje jako sůl. Začít by se mělo v listopadu.
Úpravy ve Štěpánčině parku začnou později, firma je ale vybraná

Nové Letní kino Prachatice má být dokončeno v květnu příští rok. Mělo by mít kapacitu 348 míst. Jeho rekonstrukce vyjde na bezmála dvaapadesát milionů korun. Je ale možné, že se stavba právě vinou zvyšujících se cen stavebních materiálů ještě o něco prodraží. Dodavatel, firma Luspol SE, žádá radu města o úpravu cen vstupních materiálů. Radní ale s takovým návrhem nesouhlasí. Stejně tak všemi přítomnými hlasy nedávno odmítli možnost prodloužení termínu dokončení stavby.