Hudební festival je tradičně známý tím, že se zde scházejí hudební soubory, orchestry i pěvecké sbory celého světa. V létě se jedná o čtyři dny trvající prestižní kulturní akci. Světové zastoupení měly v Bratislavě orchestry z Filipín, USA, evropských zemí. Zástupcem České republiky byl Klarinetový soubor Prachatice. „Vysoké bodové hodnocení a předvedený umělecký výkon posunul prachatické klarinety a nejvyšší pozice své kategorie, a to na Zlaté pásmo. Porotci, kteří hodnotily orchestry a pěvecké sbory, pocházeli z Austrálie, USA a Slovenska," uvedl Jan Hovorka. Prachatický soubor ve své téměř sedmnáctileté historii získal celkem sedmadvacet zlatých a tři stříbrné ceny v rámci Evropy.

Vizualizace nové lokality Pod Cvrčkovem.
Místo pro nové rodinné domy Prachatice mají, prvních třináct je na spadnutí

V rámci hudebního festivalu zahrál Klarinetový soubor Prachatice také na dvou festivalových koncertech. Hudebníci z Prachatic při odreagování před soutěžními vystoupeními navštívili slovenský Děvín a další různá místa v Bratislavě. „Pro načerpání energie byla letošní Bratislava velice vydařená,“ doplnil.

Klarinetový soubor Prachatice je možné vidět a uslyšet již za pár dní i doma, konkrétně 16.července v lesním divadle Vadkov u Lhenic, kde se koná koncert pod širým nebem od 17 hodin. Na konci prázdnin ještě na Libínském Sedle v kostele sv. Anny, tedy přesně 27.srpna od 15.30 hodin. V září pak chystá soubor například koncert v Horažďovicích nebo vystoupení na vernisáži ve Zlaté Koruně u Českého Krumlova.