Pozvánka na křest CD Klarinetového souboru Prachatice.Pozvánka na křest CD Klarinetového souboru Prachatice.Zdroj: archiv Klarinetového souboru PrachaticeCD, které soubor předkládá posluchačům a zájemcům, nese jednoduchý název - LIVE. Obsahuje hudbu swingovou, filmovou i skladby zdobené zpěvem Petry Sovové. „Unikátní záznamy pocházejí z Prachatic a Bratislavy, kde jako soubor sklízíme úspěchy na mezinárodních festivalech,“ uvedl klarinetista a vedoucí souboru Jan Hovorka. Kompilaci nových nahrávek mohou zájemci a posluchači poprvé získat ve čtvrtek 14. prosince v Aule Gymnázia Prachatice, kde bude slavnostní křest a koncert klarinetového souboru v 19 hodiny zahájen.

Klarinetový soubor Prachatice na mezinárodním festivalu v Bratislavě.
Prachatické klarinety zářily v Bratislavě, zahrají i domácím divákům

Součástí koncertu bude zároveň křest dvojdisku melodramů a autorských písní Marcely Haspeklové a Jana Hovorky. Tato kompilace nabízí posluchačům unikátní možnost nahlédnout do autorských počinů této dvojice. Umělecké texty doprovázené autorskou hudbou jsou obohaceny i písněmi, které za dobu několikaleté spolupráce obou protagonistů vznikly. Celý večer bude doplněn limitovanou expozicí obrazové tvorby umělkyň, které se nechaly inspirovat hudebním projektem a na jeho základě vytvářely svá výtvarná díla. Po skončení koncertu a křtů zbude podle Jana Hovorky čas posedět u dobrého vína a popovídat o tvorbě nejen s protagonisty projektů.

Klarinetový soubor Prachatice zahraje ještě předvánočně veřejnosti 10. prosince od 18 hodin v kostele sv. Jana Křtitele, povánočně 27. prosince od 17 hodin v Synagoze Čkyně a novoročně 7. ledna od 14 v poutním kostele Lomec u Vodňan.