Stavba Rákosníčkova hřiště v Prachaticích.Otevření Rákosníčkova hřiště, které vyhráli rodiče v únorovém hlasování, se chystá na neděli od 10 hodin. Chybět tam nebude ani Jana Nebesová s dcerou Nikolkou. Právě Jana přes sociální sítě vyprovokovala a celý měsíc dokázala kamarády, jejich rodiče i prarodiče na Prachaticku vyzývat, aby denně klikli své dva hlasy. „Udělala bych to klidně znovu. Byl to měsíc plný adrenalinu. Jsem pyšná, že se to povedlo,“ říká Jana, která je na rodičovské dovolené s mladším synem Ivánkem. Vydatně pomáhala Iveta Preslová, která dokázala „vyhecovat“ obyvatele Vimperka už loni a také tam Lidl hřiště postavil. „To hřiště je super i pro úplně malé děti, protože má pískoviště, je bezpečné, barevné… Ale hlavně je naše, protože jsme ho získali společnými silami,“ řekla Iveta Preslová.

Právě proto, že šlo o společně získané dílo, se na prachatické otevření chystají desítky lidí. „Těšíme se moc, i když město mohlo najít jinou lokalitu, lázně jsou trochu z ruky,“ myslí si Jana Nebesová. Na hřišti jsou herní prvky především pro děti předškolního věku. Je často plné, ale po roce užívání Vimperští objevili drobnou vadu na kráse. „Chybí stín,“ zmínila Iveta Preslová.

Lokalitu na sídlišti Pod Lázněmi vybralo město Prachatice po dohodě se společností Lidl. Vhodných lokalit bylo ve hře více, jedna například na sídlišti v Budovatelské ulici v blízkosti domu čp. 1000. Třetí pak v ulici Slámova, jenže hřiště by "ukrojilo" část zahrady mateřské školy. Nakonec se prachatičtí radní a společnost Lidl dohodli na umístění v sídlišti Pod Lázněmi. Tam se v těchto dnech pracuje na výstavbě. Většina herních prvků je na svém místě, řemeslníci v úterý 6. srpna dláždili nový chodník vedoucí k hřišti, chyběla ještě část plotu.¨

Stavba Rákosníčkova hřiště v Prachaticích.To nic nemění na tom, že 97. hřiště, které staví společnost Lidl v Prachaticích, bude otevřeno v neděli 11. srpna, to si prachatické děti poprvé vyzkoušejí všechny herní prvky od sestavy s horolezeckou sítí, přes skluzavku, houpačky, pískoviště až po domeček a vyhrát dárky v zábavných soutěžích. Otevření Rákosníčkova hřiště se koná od 10 hodin. Na zábavný program včetně malování na obličej nebo divadelního představení se děti mohou těšit v průběhu celého dne. Svým vystoupením je potěší také Michal Nesvadba z Kouzelné školky, jehož vystoupení začne v 11 hodin. Podle informací Zuzany Holé ze společnosti Lidl budou po celý den děti i dospělé návštěvníky bavit představení o Rákosníčkovi v podání herců z divadla Scéna. Pro děti bude na místě otevřen umělecký koutek, kde si budou moci vyrobit své vlastní tričko s Rákosníčkem. Připravena bude také řada soutěží, po jejichž splnění dostanou děti od Rákosníčka tašku s dárky. Po dobu celého programu bude zajištěno občerstvení ze sortimentu prodejen Lidl za příznivé ceny, chybět nebudou ani oblíbené a zdravé fresh džusy z čerstvého ovoce.

Rákosníčkovo hřiště:
- Prachatičtí hlasovali o hřiště v únoru. Aktivně se účastnilo přes tři tisíce lidí, kteří dokázali poslat 84 737 hlasů.
- Rákosníčkovo hřiště se staví na sídlišti Pod Lázněmi a je druhé na Prachaticku.
- Otevření se uskuteční v neděli 11. srpna od 10 do 17 hodin a děti čekají soutěže, malování i odměny.