„Mobilní pobočkou běžně řešíme situace, když není možné naše klienty obsloužit na našich standardních pobočkách,“ řekl mluvčí České spořitelny Filip Hrubý s tím, že i v Prachaticích jde o dočasné řešení. Taková situace nastává od 1. července v Prachaticích. A právě dnes bude navíc Česká spořitelna ve Vodňanské ulici v Prachaticích z důvodu stěhování do mobilní pobočky zcela uzavřena. Od pondělí 4. července pak bude k dispozici jen mobilní pobočka, a to zhruba do listopadu letošního roku. „Naše klienty jsme upozornili, že nás najdou jinde, pobočku ve Vodňanské ulici až do 1. listopadu letošního roku rekonstruujeme,“ upřesnila Jiřina Jančíková z České spořitelny. Veškerou agendu tak klienti následující čtyři měsíce vyřídí na přepážce mobilní pobočky.

Po dobu rekonstrukce budou u pobočky ve Vodňanské ulici mimo provoz také bankomaty České spořitelny. „U náhradní pobočky na parkovišti u Kauflandu bude umístěn náhradní výběrový bankomat,“ ujistila Jiřina Jančíková.

Křemžský potok se ve středu 29. června po vydatném dešti natolik rozvodnil, že bral vše, co mu stálo v cestě. Příval vody korigovala hráz Ktišského potoka. Ale i tak jsou škody obrovské.
OBRAZEM: Hráz Ktišského rybníka vydržela, příjezdovou cestu voda vzala

Česká spořitelna Prachatice:
- Kontakt do pobočky, telefon 956 744 340 zůstává po dobu uzavření stejný.
- Pobočka bude otevřena v náhradních prostorách ve standardním čase, tedy v pondělí a středu 8.30 až 12.30 a 13.30 až 17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8.30 až 12.30 a 13.30 až 16 hodin.