Vstup do lékárny je ze dvou stran a jeden z nich je bezbariérový. U lékárny vznikly tři parkovací místa pro klienty. Nově má lékárna k dispozici místnost pro poradenství, lékárníci nabízejí poradenství například pro pacienty a příbuzné pacientů s alzheimerovou chorobou, dietologií nebo lékových problémů. "Připravujeme ještě diabetologické poradenství," upřesnil šéf nemocniční lékárny Miroslav Gros a doplnil, že místnost bude zároveň sloužit jako zkušebna ortopedických pomůcek, které sice nemocniční lékárna nabízela vždycky, ale nebylo možné pacientům důkladně vysvětlit jejich přesné použití.

Nová je také laboratoř, kde se míchají léky, mastičky, kapsle. "Vyrábíme například sterilní oční kapky, či roztoky do dýchacích přístrojů," řekl s tím, že individuální příprava léků je součástí práce nemocničních lékárníků, ale v nových prostorách je vše vyřešeno prakticky. Léky v nemocniční lékárně připravuje devět lékárníků a farmaceutických asistentů.

Do Mlýnské ulice v Prachaticích by se mohli časem nastěhovat zahrádkáři. Prostor pro zahrádky tam je.
Zahrádkářů přibude, zastupitelé pro ně hledají nové pozemky

"Zázemí je pro nás nově naprosto skvělé," doplnil Miroslav Gros. Výdejní místnost lékárny sice ještě v pátek odpoledne nebyla plně vybavena zbožím. "Přes víkend to ale musíme stihnout a v pondělí v sedm hodin čekáme první zákazníky," řekl s úsměvem Miroslav Gros s tím, že provozní doba lékárny v nemocnici se od pondělí zároveň prodlužuje. Otevřeno bude mít až do pěti odpoledne, aby ji mohli využít i ti, kdo přijdou na ošetření v odpoledních hodinách.

Nové prostory ale nemá jen lékárna, vznikla také nová čekárna a dispečink dopravní zdravotní služby. A to hned v těsném sousedství lékárny. Nemocnice má ale také k dispozici pět nových malometrážních bytů nad lékárnou. Jde o byty jedna nebo dva plus kuchyňský kout. "Rekonstrukce lékárny, dispečinku a nástavba nových bytů vyšla na jedenadvacet milionů korun," uvedl ředitel Nemocnice v Prachaticích Michal Čarvaš.