Návrh na nový jednací řád zastupitelstva odsouhlasili před několika dny prachatičtí radní a posílají ho na stůl zastupitelům. Se schválením jednacího řádu by neměl být problém. Při hlasování bude pro i Robert Zeman z uskupení Pro Prachatice. Jemu ani jeho kolegům z tehdejší opozice se nelíbila hlavně možnost, že se mohou zapojit do diskuze jen dvakrát po dobu tří minut.

„Já změnu podpořím. Zastupitel Pro Prachatice Júsuf Traore v podstatě obdobný jednací řád předkládal již v červnu v roce 2020.“ řekl Robert Zeman.

Hanka Rabenhauptová (s šálou) převzala cenu za prachatický městský úřad v soutěži Rovnost pohledem objektivu.
O prachatické radnici vědí díky soutěžním fotkám i na úřadu vlády

Změna jednacího řádu je součástí koaliční smlouvy a Jan Bauer ji zmínil jako prioritu hned po svém zvolení starostou. Prachatičtí zastupitelé budou o novém jednacím řádu diskutovat na jednání, které se koná v pondělí 19. prosince od 15 hodin v sále Národního domu. Starosta Jan Bauer předpokládá, že nový jednací řád začne platit od ledna příštího roku. Podle zveřejněného harmonogramu by se další jednání mělo konat poslední pondělí v únoru 2023. „Přenos na internet je otázkou techniky. Věřím, že do dalšího jednání vše vyřešíme,“ uvedl starosta.