Oddělení pro děti a mládež v tomto týdnu zahajuje svoji celoroční soutěž Čtenářská liga, která oceňuje nejlepší čtenáře. Ti úplně nejlepší mají v březnu možnost prožití dobrodružné Noci s Andersenem v prostorách knihovny. Letošní Čtenářská liga přichází s velkou novinkou, kterou jsou dárečky za každou přečtenou knihu.

Po dočtení knížky může malý čtenář knihovnici krátce povyprávět o obsahu knihy, za níž potom dostane bod do soutěže a dáreček v podobě jedné kartičky pexesa pro malé děti nebo jedné karty ke hře Knihovníček pro děti větší. Karetní hra Knihovníček je velmi podobná hře Černý Petr, rozdíl je pouze v pozitivním závěru – komu zůstane v ruce poslední karta se skřítkem Knihovníčkem, ten zvítězí. Ostatní karty zobrazují postavy ze Starých pověstí českých a stejně jako postavičky z pexesa je nádherně nakreslila paní ilustrátorka Zdeňka Študlarová. Její obrázky jsou mezi dětmi velmi oblíbené a stejně tak setkání se samotnou ilustrátorkou patří k těm milým a příjemným.

Děti, které se ve čtvrtek 4.10.2018 slavnostního zahájení Čtenářské ligy zúčastnily, si pod vedením paní Študlarové zkusily nakreslit samotného skřítka Knihovníčka a také rysa, který je vyobrazen na jednom z obrázků hry pexeso. A nyní si již dětští čtenáři Městské knihovny Prachatice mohou knížky půjčovat, číst a soutěžit.

Knihovnice oddělení pro děti a mládež se moc těší na jejich návštěvu!