Cílovou skupinou, na které akce míří, jsou tedy všichni. To potvrzuje za hospic Monika Levá, sociální pracovnice. „Závod bychom chtěli pojmout jako sportovně rekreační den nejen pro zkušené běžce, ale například i pro maminky s kočárky, pejskaře s pejsky a seniory, ať už samotné, nebo třeba s vnoučaty,“ shrnula Monika Levá.

Také proto letos organizátoři Prachatickou hospicovou desítku rozšířili vedle klasické trasy na 10 kilometrů o kratší s poloviční délkou tak, aby výběr zůstal na každém podle jeho zvážení a sil.

Výtěžek ze startovného je určen pro Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích. „Kdo se přihlásí včas přes portál - www.behyprohospice.cz, bude mít startovné za 100 korun, kdo na místě, zaplatí startovné 150 korun,“ doplnila Monika Levá s tím, že možné je přispět samostatně i vyšší částky.

Start i cíl bude tradičně na začátku areálu bývalých horních kasáren na parkovišti. Obě trasy pak povedou kolem zahrádek na známou Tankovku. Podrobnější popis tratí i běžeckých kategorií naleznete ve fotogalerii v přiložených letáčcích.

Po závodu se pro všechny účastníky stanou oázou hospicové prostory, kde se bude točit pivo, nealko, grilovat klobásky, zahraje kapelka a vyhlásí se výsledky. „Běžci, příznivci hospice, příznivci zdravého životního stylu, příznivci piva, Prachatičáci a nejen ti, zkrátka všichni, těšíme se na vás za každého počasí,“ pozvala závěrem za organizátory Monika Levá na obnovenou Prachatickou hospicovou desítku.