Bezmála třiadvacet milionů korun stála oprava jednoho z pavilonů v areálu Základní škola Zlatá stezka na Centrum ekologické výchovy Dřípatka. Zároveň ale došlo také ke změně zřizovatele. Podle informací Jana Klimeše, místostarosty města, je jím Jihočeský kraj. Jiří Machart, ředitel DDM Prachatice, upřesnil, že Dřípatku spravuje DDM Prachatice. V nové Dřípatce jsou nejen učebny, ale také ubytovna, klubovna a kuchyňka s jídelnou, které odpovídají současným požadavkům.

Objekt v Rumpálově ulici sice vypadá od srpna opuštěně, ale město podle slov Jana Klimeše plní dohodu a prostory bývalé Dřípatky zatím užívá Základní škola ve Vodňanské ulici. „Dokud budou potřebovat, mohou objekt využívat pro potřeby školní družiny,“ řekl Jan Klimeš. Dočasně by bylo možné prostor využít pro bazar věcí mezi obyvateli Prachatic.

I tak ale město vyčkává na vypsání dotací na odstranění azbestového zatížení objektu. „Nutné pro užívání objektu jsou opravy elektroinstalací a rozvodů vody,“ doplnil místostarosta s tím, že ve hře je i úplné odstranění budovy. „O tom rozhodnou finanční možnosti města a dotací,“ uzavřel Jan Klimeš.

Nová Dřípatka v ZŠ Zlatá stezka se otevírá ve středu 23. září. Od 13 do 17 hodin při Dni otevřených dveří mohou do objektu nakouknout všichni obyvatelé města.

Dřípatka Prachatice:

- V areálu Zlaté stezky vzniklo centrum s pěti učebnami, součástí je laboratoř i dílna.
- Ubytovna má deset pokojů a celkem 46 lůžek, klubovnu, jídelnu i kuchyňku.
- Rekonstrukce vyšla na 22,7 mil. Kč. Jihočeský kraj přispěl 9 mil. Kč, čímž má předplacený nájem.