Prachatickému deníku to nedávno potvrdil starosta Martin Malý.
Inteligentní mobilní aplikace inCity bude následně k dispozici v marketech Google Play a App Store, a to zdarma a bude možné ji používat i bez internetového připojení. „Jejím prostřednictvím bude možné například i platit parkovné na našem náměstí," vysvětlil Martin Malý s tím, že právě tato služba sklízí mezi řidiči bez drobných peněz velký úspěch.
V aplikaci ale majitelům chytrých telefonů budou k dispozici také aktuality z města jako kulturní akce. Chybět prý nesmí ani úřední deska nebo kontaktní místa či hlášení závad i s fotografií daného místa, informace ale budou i o případném úklidu města či uzavírkách. „Takové zpravodajství by mělo být úplně nejrychlejší, mobilní telefon vlastní dnes již téměř každý," zhodnotil novinku prachatický starosta s tím, že aplikace pro město Písek již byla spuštěna začátkem června. Prachatice budou následovat v nejbližších týdnech. Co všechno aplikace umožní, zatím není jasné, neboť se aplikace připravuje.
Pro návštěvníky Prachatic to bude podle starosty další příležitost, jak si vyhledat to, o co má zrovna zájem.
Město a městský úřad ale není první, kdo moderní aplikaci pro chytré telefony telefony či tablety využívá. Od poloviny května má svou aplikaci k dispozici také Městská knihovna Prachatice a jejím prostřednictvím si čtenáři mohou nejen zjistit, zda má knihovna k mání požadovaný titul, ale také si ho případně zarezervovat.