Už zítra by totiž měli zaměstnanci Tepelného hospodářství rozkopat vozovku v těsné blízkosti objektu s číslem popisným 25 na Malém náměstí u parkoviště pošty. „Jediný možný výjezd z parkoviště od pošty tak bude na Malé náměstí nebo do ulice Pivovarská,“ potvrdil včera Deníku Radek Hečko z odboru komunálních služeb a dopravy prachatického městského úřadu.
Prachatický městský úřad povolil uzavírku až do konce července. V té době totiž pracovníci prachatického Tepelného hospodářství chtějí opravit horkovod. První část rekonstrukce by podle harmonogramu měla skončit do Slavností Zlaté stezky. Část druhá, ta už méně omezující řidiče, pak do 30. července. To už by měl být rozkopaný pouze chodník podél Žižkovy skalky směrem k výměníku. To už ale nebude omezení pro motoristy, ale pouze pro chodce.
Vozovku podél budovy České pojišťovny a spořitelny proto odbor zprovozní obousměrně, aby tak mohl zajistit zásobování například do místní pekárny, která tam má zadní vchod. „Kolmá a možná ani šikmá státní před vchodem do budovy spořitelny by neměla být omezena. Možná pouze část, a to až podle situace při samotném spuštění plánovaných prací,“ řekl Hečko.
Ovšem podélná stání v kopci ke Komerční bance zřejmě nahradí zákaz stání. „Z Vodňanské ulice do kopce a následně k bance mohli řidiči normálně, se spuštěním uzavírky, ale bude možné vjet i doleva k parkovacím místům finančního úřadu,“ doplnil Hečko. Podle slov vedoucího prachatického dopravního inspektorátu Policie ČR Martina Grožaje budou hlídky provoz ve Vodňanské kontrolovat. „V případě potřeby parkování omezíme,“ dodal.