Sotva volební komisaři sečetli hlasy, někteří zástupci stran a hnutí, jež jsou zastoupeny v prachatickém zastupitelstvu, začali diskutovat nejen o výsledku voleb, ale také o možnosti sestavit koalici. Stále ale nechtějí mluvit o tom, jak by mohlo vypadat vedení města Prachatice pro příští čtyři roky.

Jan Bauer (ODS) Prachatickému deníku potvrdil, že on sám se už v neděli večer sešel s Miroslavem Lorencem (ANO 2011), který může být rozhodujícím hráčem v prachatickém „politickém rybníčku“. Výsledek je zatím neurčitý. „ O postoji ANO na budoucí uspořádání radnice budeme informováni posléze, ale nedokážu odhadnout, kdy,“ ohodnotil Jan Bauer.

Zástupci ODS se zároveň sešli s členy zastupitelstva za KDU - ČSL, Pro Prachatice a Živé Prachatice. „Vzájemně jsme se informovali o názorech na výsledky voleb v Prachaticích. Také jsme hovořili o možnostech případné budoucí spolupráce,“ doplnil. ODS zatím nejednala s Nezávislými. „K jednání dojde záhy,“ ujistil Jan Bauer.

To potvrdil Martin Malý, lídr Nezávislých a starosta Prachatic. „Stále jednáme a hledáme programové a personální průniky, ale žádný předběžný výsledek nemáme,“ řekl Martin Malý, který nechce odhadnout, kdy přijde případná domluva.

Ilustrační foto.
Představujeme nově zvolené zastupitele - Prachatice

Zastupitelé Prachatic pro období 2018 - 2022

ANO 2011: Miroslav Lorenc.
ČSSD: Jan Klimeš.
KDU - ČSL: Růžena Štemberková.
KSČM: Zdeněk Kollar.
Nezávislí: Martin Malý, Jiří Machart, Lenka Králová, Hana Mrázová, Vladimír Lang, Zsolt Kecskeméthy, Václav Tomáš Kuneš, Václav Draxler.
ODS: Jan Bauer, Ladislav Přívozník, Hana Bolková, Roman Kahuda.
Pro Prachatice: Robert Zeman, Jana Stráská.
Živé Prachatice: Jakub Nepustil, Barbora Koritenská, Michal Piloušek.