Již od samého rána přicházelo do Parkánu spoustu natěšených návštěvníků, kteří mohli po dlouhé covidové době navštívit podobnou akci v našem městě. Krásné slunečné počasí je k tomu přímo vybízelo. Mohli se těšit na různé kulinářské speciality jako byly hamburgery, hot dogy, placky různých chutí, něco z indické kuchyně, ale také různé hmyzí speciality. Dále spoustu sladkého domácí výroby a k tomu kvalitní káva. Nejen pro děti byla k dispozici rolovaná zmrzlina, sweet tacos, po domácku vyráběná lízátka a cukrová vata. Pro dospělé bylo připraveno chlazené pivo, moravské víno a různé míchané nápoje. Aby lépe chutnalo, byl připraven i pestrý kulturní program.

Vystoupení souboru Libín - S, požehnání faráře pro novou plavební sezonu i první plavení dřeva. Taková byla sobota 14. května na Jeleních Vrších.
Plavební sezona na Schwarzenberském kanále na Jeleních Vrších odstartovala

Během dne se na podiu představilo několik místních spolků a v zadní části parku byl připraven program pro děti pod dozorem Síty Rojové. Nejdříve vystoupili místní skvělí senioři se svým tanečním vystoupením, dále předvedli své umění mládežníci místního karatistického klubu, kytarista Viktor Jech, pěvecký soubor pod taktovkou Petry Sovové a nakonec kapela Mazanej Filip, která doprovázela festivalem až do úplného konce.

To se již blížila „policejní“ hodina, kdy se musel Parkán vyprázdnit, aby nebyl rušen noční klid. Většině návštěvníkům, zejména těm dětským, se domů vůbec nechtělo. Akce, kterou nakonec navštívilo přes tisíc návštěvníků, to byla opravdu povedená a už nyní se těšíme na další ročník. Laťka je nastavena opravdu dost vysoko. Všem návštěvníkům děkujeme za návštěvu, účinkujícím za krásná vystoupení, partnerům za podporu a prodejcům za jejich pestrou nabídku. Již nyní všechny zveme na další ročník, který bychom chtěli uspořádat za rok, opět v tomto termínu. Po letošní zkušenosti se poučíme i z některých chybiček, aby byl ten další ročník ještě kvalitnější.

Železný most u Pěkné je v havarijním stavu.
Splouvání Vltavy letos v srpnu zastaví oprava mostu v Pěkné