O financování se postaralo město Prachatice, kterému 350 tisíci přispěla Nadace ČEZ, hřiště je tak jedním ze stovky Oranžových hřišť, která na území Jihočeského kraje nadace spolufinancovala. V Prachaticích jde o druhé Oranžové hřiště, to první je pro děti u plaveckého bazénu. František Lust, zástupce Nadace ČEZ, podotkl, že není třeba mluvit, ale jen popřát, aby hřiště sloužilo dobře a dlouho. „Přeji, aby na něm děti zažily spoustu dobrodružství. Jsem rád, že se naše peníze mění v něco, co má smysl,“ podotkl František Lust.

O samotnou stavbu hřiště a umístění venkovních posilovacích prvků se postarala prachatická firma ONYX Wood. „Záměr postavit hřiště vedle základní školy byl podle Františka Bicana z firmy ONYX Wood jasný, prvky jsou certifikované jako herní a jsou určeny pro děti. „Jsem rád, že padla volba jeho současnou podobu. Většina podobných workoutových hřišť je certifikovaných jako venkovní fitness a dětem do 14 let jsou prvky na nich zakázané,“ vysvětlil František Bican. Dodal, že není třeba mít strach, že se někomu něco stane. Hřiště je podle jeho slov naprosto bezpečné.

To, jaké cviky na hřišti provádět, sportovci zjistí na informační tabuli, která je jeho součástí. U obrázku každého vyobrazeného cviku je zároveň QR kód. Na něj stačí namířit telefonem, kód dotyčného automaticky navede na přesný popis, jak jednotlivé cviky správně provést.

Otevření prvního prachatického workoutového hřiště si nenechaly ujít děti ze Základní školy v Národní ulici. Ty si nové herní prvky hned vyzkoušely. Na místě byl také dnes už v celé republice uznávaný trenér workoutu a posilování vůbec Václav Mráz z Prachatic. Ten dětem na místě předvedl, jak jednotlivá stanoviště na hřišti správně využívat pro posilování celého těla. „Hřiště využijeme i při hodinách tělocviku,“ zhodnotila Hana Bolková, ředitelka Základní školy v Národní ulici.

Hřiště je součástí areálu před základní školou, kde svůj prostor najdou jak batolata, tak i starší děti. S novým workoutovým hřištěm tak prostor mohou ve volných chvílích využívat celé rodiny.