Psí útulek v Prachaticích není. Psí kotce provozuje město Prachatice, o psy se starají hlavně Milada Havelková a Lenka Pražáková. „První z pejsků je pojmenován Max. Jde o křížence střední velikosti a jeho původní majitel se k němu nehlásí,“ popisují s tím, že Max je v prachatických kotcích už od loňského září. Druhý pes, asi čtyřletý, dostal jméno Flex. Také on čeká na nového majitele od září.

Psí seriál v Deníku
U příležitosti čínského roku Psa jsme pro vás připravili tematický 12dílný „psí“ seriál, ve kterém zabrousíme do nejrůznějších koutů psího života i duše.

Do prachatických kotců putují psi nalezení v Prachaticích a okolí. Většina z nich má štěstí. Buď si je vyzvedne jejich původní majitel, nebo se podaří najít nového. Ti noví pak pravidelně posílají zprávy, jak se zvíře v novém domově má.

Pracovat pro záchranu pejsků ale není jen to, že jim někdo donese něco dobrého k snědku. Nejen Milada Havelková a Lenka Pražáková chodí psy pravidelně venčit. Přidávají se k nim další Prachatičáci. Je vytvořen malý dobrovolnický tým, který chodí se psy na procházky. Prachatičáci také pomáhají různými dary. Ať už je to krmení, nebo deky do kotců.