Poté bude následovat realizace ocelovo-skleněné konstrukce, která bude stát ve dvoře objektu, sloužit bude jako prostor pro umístění výtahu, vstupní prostory i menší zimní zahrady.

Rekonstrukce, na jejímž konci bude komunitní centrum, bude stát bez mála 9,5 milionu korun. KreBul na rekonstrukci získal 5 miliónů z evropských fondů, o dotaci ve výši 2 milionů bude v pondělí rozhodovat zastupitelstvo města Prachatice. Nadále nám schází něco přes 2 miliony, přičemž 25 tisíc přispěli návštěvníci benefičního maškarního bálu a přidali k financím také televizi a tablet. Další prostředky lidé zasílají na transparentní účet, či vkládají do pokladničky v sídle organizace.

Nadále probíhají jednání s dalšími subjekty, nadacemi, podnikateli. Jelikož se blíží termín pro přiznání daní, je vhodná doba, kdy lidé mohou svým darem podpořit dobrou věc a tento dobrý skutek uplatnit v rámci daní.

Děkujeme všem, kdo se rozhodli či rozhodnou pomoci nám ve splnění tohoto snu. Komunitní centrum bude sloužit všem pro realizaci zajímavých aktivit a mělo by být otevřené na podzim letošního roku.