Na hraničním přechodu ve Strážném už zemědělce od deváté hodiny ráno vyčkávali policisté. Jak potvrdil ředitel Územního odboru Policie ČR v Prachaticích Pavel Bártík, hlídky na hraničním přechodu jsou posílené. Kromě policistů z obvodního oddělení jsou na místě také policisté z oddělení dopravního nebo z antikonfliktního týmu. To pro případ že by náhodou k nějakému konfliktu na hraničním přechodu došlo.

Policisté v souvislosti s protesty očekávají na přechodu Strážný od 10 do 12 hodin komplikace. Protestující zemědělci ohlásili blokování přechodu. K němu nakonec došlo, cestu přes hranice zablokovali zemědělskou technikou. Umožněn byl průjezd vozidlům IZS. Krátce před polednem už se ale řidiči přes hranice zase dostanou.

Pohyb zemědělské techniky můžou řidiči očekávat také na sil. I/39 a I/4 ve směru od Vimperka a dále na silnici II/141 ve směru od Prachatic.

„Řidiči, kteří nebudou chtít čekat, mohou v obci Houžná a Volary využít trasy na Český Krumlov - Dolní Dvořiště, kde budou také na bezpečnost a plynulost silničního provozu dohlížet policisté,“ řekla mluvčí prachatické policie Martina Joklová.