Jeden z rodinných domů začal hořet. Příčinou vzniku požáru byla podle hasičů hra dětí.„Šlo o požár postele a dalšího vybavení v jedné místnosti ve druhém patře rodinného domu s číslem popisným 103,“ zkonstatovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Záchranná služba se musela na místě postarat o dva evakuované lidi, kteří se nadýchali zplodin hoření. „Oheň hasiči zlikvidovali během pětadvaceti minut. Na místě bylo pět cisteren, kromě profesionálů z Prachatic totiž k případu jely také dobrovolné jednotky z Vlachova Březí a Strunkovic nad Blanicí,“ upřesnila Matějů s tím, že oheň napáchal škodu za minimálně sto padesát tisíc korun. To podle starosty městyse Václava Nováka de facto znamená, že je byt v neobyvatelném stavu.

„Byl jsem na místě v době zásahu hasičského sboru. Z toho, co jsem viděl, a informací zasahujících usuzuji, že byt je v současné době neobyvatelný. Není to byt v majetku městyse, takže nevím, jak se bude situace vyvíjet ohledně dalšího ubytování rodiny, která v tomto poškozeném rodinném domě bydlela,“ informoval starosta městyse Václav Novák s tím, že jeden z členů rodiny má v městysi příbuzné. „Proto předpokládám, že se na nějakou dobu, než bude vyhořelá část zrekonstruována, nastěhují k příbuzným. Každopádně jsem rád, že hasiči zasáhli rychle a podařilo se jim požár zlikvidovat, stejně jako mě těší, že si taková nehoda nevyžádala oběti na životech,“ doplnil ještě dubský starosta.