Zájemci o stavbu rodinných domů budou v nejbližší době uspokojeni. Už nyní mají možnost postavit na developerských pozemcích nad sokolovnou. Nové parcely by mohly být ještě za základní školou.


„Uvažujeme o tom, že odkoupíme pozemek, na kterém by vznikla komunikace k soukromému území," vysvětlil starosta Vlachova Březí Lubomír Dragoun. Vlachobřezští by rovnou nechali pozemky zapsat do územního plánu jako stavební parcely. Ten to totiž v současné době připravují a ještě není odsouhlasený. Zároveň by vedení města chtělo vybudovat inženýrské sítě, bez nich jsou stavební parcely pouze obyčejným polem. „Majitelé stavebních parcel by následně zaplatili za připojení na obecní sítě. Tím by se naše investice do pozemků zase vrátila," popsal plány radnice Lubomír Dragoun.


Vedení města zatím neví, zda se město do vybudování ZTV pustí samo, nebo s pomocí dotačních peněz. Každopádně připojení na ZTV by parcely prodražilo. „Není ale reálné, abychom sítě zaplatili ze svého," uvažoval starosta.


I v případě parcel, na které už se vydávají stavební povolení, se město do investic nepustilo. „Prodali jsme pozemky developerovi, který zde udělal ZTV a parcely sám prodává. A zájem o ně je," uzavřel starosta Dragoun.