Hasiči se zúčastňují jak okrskové, tak v případě postupu i okresní soutěže. „Nejbližší soutěž okrsku Strunkovice nad Blanicí se uskuteční v sobotu od 12.30 hodin na místním hřišti,“ zve Stanislav Prokop a dodává, že v letošním roce se budou hasiči podílet na dětském dni pořádané občanským sdružením DEMDAAL.

Pravidelně místní hasiče prověřuje velká voda. „Naše jednotka v současné době zajišťuje požární ochranu i ochranu před povodněmi. Je zařazena do kategorie JPO III, s výjezdem do deseti minut. S dobou výjezdu musím být na naše kluky opravdu pyšný, protože vyjíždějí maximálně do pěti minut, a to je velice dobré, přestože všichni chodí do práce,“ pochválil starosta sboru.

Jako při každé povodni, jednotka zasahovala při velké vodě vloni. „Sice byl ještě všude skoro klid, ale my jsme se připravovali na povodeň už v sobotu 1. června odpoledne. První výjezd byl pro nás okolo 18. hodiny na přívalový déšť, který zatopil kompletně Protiveckou ulici. Vlastně od té doby byla výjezdovka na nohou až do středy 5. června. Možná, že se to zdá přehnané, ale kluci už mají na povodeň svůj přístup a vědí, co a jak mají dělat. Je to smutné, ale je to pro ně už rutina. I přes tlak, jaký je na jejich psychiku a fyzické vyčerpání, řekl bych, že se chovají jako profesionálové,“ popsal Stanislav Prokop.