Ten sice bude vrcholit následující víkend, nicméně několik akcí se uskuteční i v průběhu týdne.
"Od soboty 24. června se v budově školy koná již šestý ročník výstavy Šumava očima umělců, kde je možné si prohlédnout či zakoupit jak knihy, tak obrazy, fotografie či další díla, která nějakým způsobem zachycují Šumavu," představila první z akcí Annafestu ředitelka zdejší základní školy Alena Braunová. Na středu je připraven nohejbalový turnaj a o den později se síť na hřišti posune o kousek výše, neboť nohejbalisty vystřídají volejbalisté. Ve čtvrtek rovněž proběhne fotoprojekce snímků známého šumavského fotografa Vladislava Hoška. Vše se však naplno rozjede v pátek večer, díky taneční zábavě a ohnivé show skupiny Berit a finále je naprogramováno na víkendové dny.
V sobotu návštěvníky poutě čeká například soutěž v pojídání knedlíků, v páce či přetahování lanem, soutěžit budou hasiči i dřevorubci a den začne fotbalovým utkáním junioři versus senioři o Pohár Starostky. Chybět nebude kouzelník ani mažoretky a večerní zábava, na které vystoupí country kapela Tuláci.
"V neděli se mimo jiné představí letečtí modeláři, dechová kapela z Freyungu a slavnosti zakončí divadelní představení Don Quijote de la Ancha," doplnila program letošního Annafestu Alena Braunová.