„Díky všem, kteří přispěli. Je to úžasné, loni nám lidé darovali 231 kilogramů potravin, tentokrát to bylo ještě o 35 kilo více,“ uvedla po skončení akce její koordinátorka v Prachaticích Eva Jankulárová.

Shodou okolností byl v době akce v Prachaticích nakupovat poslední předseda vlády ČSFR Jan Stráský, který do sbírky taktéž přispěl. „Ani jsem si nevšiml, pro jakou organizaci to je. Věřím, že je to na dobrou věc a považoval jsem za svou povinnost se sbírky zúčastnit. Věnovali jsme těstoviny, mléka, sýry. Zkrátka trvanlivé potraviny,“ uvedl Jan Stráský.

„U vchodu jsem od slečny obdržel leták, přečetl si ho 
a akce mi připadá smysluplná, takže jsem se přímo tady na místě rozhodl do sbírky přispět. Je to pro matky s dětmi, tak jsem vybral piškoty, které děti určitě potěší,“ uvedl další z dárců Petr Novák.

Všechny vybrané potraviny půjdou na Azylový dům pro matky s dětmi v Prachaticích. „Je vypracován plán přidělování potravinové pomoci. Je to z velké většiny pro maminky, které k nám přecházejí z jiného azylového domu. Asi měsíc jim trvá, než si vyřídí potřebné dávky, v té době mohou být bez prostředků a tehdy jsou jim přidělovány potraviny. Pak již musejí hospodařit samotné,“ uvedla E. Jankulárová.