Zástupci regionálního operačního programu totiž 
v týdnu oslovili město Prachatice, zda má ještě stále zájem o dotaci na stavbu plochy pro bruslení a hokejbal. Prachatickému deníku to potvrdil starosta Martin Malý s tím, že město musí do deseti dnů odpovědět.
Také proto starosta svolal na pondělí mimořádné jednání zastupitelů, kteří by měli o přijetí dotace rozhodnout. „O dotaci na hřiště jsme žádali v březnu roku 2011, zůstali jsme ale jako náhradníci s tím, že plníme veškeré podmínky pro získání peněz," vysvětlil prachatický starosta Martin Malý.
Plochu pro bruslení a hokejbal plánuje město už od roku 2007 a několikrát se neúspěšně hlásilo o dotaci. „Naše stanovisko musíme doručit zpět do deseti dnů," upřesnil prachatický starosta s tím, že on sám bude hlasovat pro přijetí dotace. Podle jeho názoru se totiž podobná nabídka už nikdy nebude opakovat. „Navíc si myslím, že projektovou cenu výrazně sníží výběrové řízení," řekl Martin Malý. Dotace by v každém případě měla uhradit 85 procent nákladů. Vyjdeme-li ze stávající kalkulace, muselo by město z rezervy uhradit 
3,4 milionu korun.

Fakta: Cena nového hřiště stanovená od projektanta je v tuto chvíli 
19,1 milionu korun. Regionální operační program Jihozápad nyní nabízí městu dotační peníze ve výši 15,7 milionu korun. V pondělí půjde jen o to, zda město Prachatice dotaci přijme. Pokud ano, vyhlásí výběrové řízení na dodavatele. To může celkovou cenu snížit. Tím se sníží i výše dotace. ROP ale zaplatí 85 procent nákladů.