Boby a lyže byly v sobotu v plném nasazení v lyžařském areálu na Libínském Sedle. Pro malé i velké tam totiž organizátoři připravili tradiční sportovní den.


Začalo se už v půl deváté ráno prezentací závodníků. I když startovní pole oproti loňskému roku trochu prořídlo, na nasazení to žádnému z účastníků neubralo. Skalní příznivce neodradilo ani sněžení, které přes noc pokrylo nejen sjezdovky, ale hlavně silnice vrstvou sněhu. „Několik lidí mi telefonovalo, jestli se to vůbec koná, protože v Prachaticích opravdu hustě sněžilo," uvedla Eva Mattauchová. „Lidí je sice letos trochu méně, ale na druhou stranu, loni zase někteří rodiče byli rozladění, že závody trvají o něco déle," dodala.


A přestože sněžilo střídavě prakticky po celou dobu na výkonech to znát nebylo. Navíc, kdo chtěl, mohl si na chvíli odskočit schovat se před nepřízní počasí do nové ohřívárny, kde na každého čekal nejen horký čaj, ale i česnečka nebo koblihy. Ostatně sladká odměna se dostala na každého, kdo se vydal ze svahu ať už na bobech, nebo později mezi slalomové branky na lyžích. Zlatou čokoládovou medaili zavěsili pořadatelé při vyhodnocení na krk všem, takže fakt, že někomu uniklo umístění na bedně jen o sekundu či dvě, nakonec nevadil nikomu.