Nová konzultovna Krizového centra v Prachaticích.Nová konzultovna Krizového centra v Prachaticích.Zdroj: Lenka TurkováAsistované kontakty podle slov vedoucí a sociální pracovnice Krizového centra - Centra pomoci rodině a dětem Lenky Turkové pomáhají nastolit větší rovnováhu ve vztahu „rodič – dítě“. Pracovník krizového centra je oporou pro rodiče i dítě, a zároveň napomáhá vytvořit neutrální prostředí pro obnovení vztahu.

Díky podpoře Fóra dárců a programu ČSOB pomáhá regionům se nám podařilo vybavit hernu pro děti a hrací koutek. "Vytvořili jsme bezpečný a hravý prostor, kde se děti a jejich rodiče cítili dobře. Zakoupené stavebnice, hry, stoleček a židličky pro děti a dalšího vybavení byly skvělým odrazovým můstkem pro práci s dětmi a jejich rodiči, kteří navštěvují centrum pomoci rodině a dětem," vysvětlila Lenka Turková. Vybavení herny tak pomáhá odstranit počáteční obavy dětí a pomoá rodiči trávit kvalitní a zábavný čas se svým dítětem. Příjemné a bezpečné prostředí podporovalo jejich vztah.

Sbírka oblečení pro Ukrajinu.
„Provětrejte šatník.“ Darované šaty pomohou Ukrajincům nejen na frontě

"I nadále tak můžeme poskytovat kvalitní sociální službu v prostředí příjemném pro děti i rodiče, a pomoci jim tak překonat náročné životní situace a komplikované rodinné vztahy," uzavřela.