„Příjmy z poplatků provozu hracích automatů do rozpočtu města se každoročně zvyšují, a to v souvislosti se zvyšujícím se počtem heren, a tedy i samotných výherních hracích přístrojů na území města. Myslím si, že je na čase se zamyslet nad tím, zda již není v našem městě těchto provozoven až příliš. Právě vzhledem k velikosti Prachatic je zde podle mého názoru těchto hracích automatů již doslova neuvěřitelné množství a osobně si dokáži představit určitou část příjmu města pocházejících z nich oželet,“ hodnotí místostarosta města Prachatice Martin Malý.

Efektivní řešení

Podle jeho slov vedení města zváží všechny své zákonné možnosti na redukci množství těchto výherních hracích přístrojů na území města a následně je předloží radě k diskusi. „Nechceme nikomu bránit v podnikání, ale nabídka služeb, především v tomto oboru a ještě navíc v historickém centru nebo jeho těsné blízkosti, by nemusela být tolik jednostranná, obzvlášť když s sebou může přinášet i nemalé množství nepříjemných, ale i tragických lidských osudů. Je v našem zájmu najít efektivní a optimální řešení,“ dodal.


Milionové částky


„V Netolicích máme dva nonstop bary a řadu hracích automatů v dalších provozovnách. Provozovatelé hracích automatů musejí pravidelně vykazovat u jednotlivých přístrojů částky vsazené, částky vybrané, rozdělení mezi majitele a provozovatele a odvod poplatků městu. Každoročně s údivem sleduji, jak vysoké jsou vsazené částky. Skutečně se jedná o milionové částky i v tak malém městě,“ popisuje situaci starosta Netolic Oldřich Petrášek.

Více v tištěném vydání v úterý 10. února 2009.