Ve dnech svátečních se popelnice především na sídlištích plní rychlostí přímo nevídanou. „I přes svátky jsme jezdili v běžném režimu, takže se vyváželo i v pondělí a úterý. V pondělí jsme navíc svoz posílili ještě jedním vozidlem,“ informoval o svozu odpadu Rostislav Eichner, jednatel Technických služeb Prachatice.

I v dalších dnech bude svoz v běžném režimu. „Svážet se bude znovu i v pondělí na Nový rok, tentokrát však nebudeme svoz posilovat o další vozidlo. Pokud bude třeba, doženeme všechno v úterý,“ doplnil Rostislav Eichner k dalším dnům.

Také ve Vimperku se jezdilo i o svátcích v běžném režimu. „První dva dny po vánočních svátcích posilujeme separaci v obcích, odkud smluvně odvážíme odpad. Zkrátka chceme mít všude do pátku úplně čisto,“ uvedl k vyvážení odpadu na Vimpersku Jan Král, jednatel Městských služeb Vimperk.

Ani Vimperští ale nepočítají s tím, že by posilovali svoz po Silvestru. „Na pondělí máme shodou okolností svoz směsného odpadu ve Vimperku a pak jedeme dál podle harmonogramu. První lednový týden pak posílíme separaci,“ doplnil Jan Král k dalším dnům a dodal: „Po Silvestru se zaměříme především na úklid města. To bývá nepořádek po oslavách, a tak to chceme mít co nejrychleji uklizené.“