„V sobotu zavolala na tísňovou policejní linku 158 žena, která si zranila nohu při lyžování na běžkách,“ vrací se k víkendovému případu mluvčí českobudějovické cizinecké policie Simona Daňková.

„Žena uvedla, že se nachází někde mezi Českými Žleby a Novým Údolím na Prachaticku. Operační důstojník z policejního ředitelství okamžitě požádal o spolupráci také inspektorát cizinecké policie Prachatice, neboť zdejší policisté uvedenou oblast dobře znají.“
Policisté se okamžitě rozjeli na uvedené místo, kde se zraněná lyžařka měla nacházet.

„Ženu zde našli a převezli ji do Českých Žlebů. Tam již na ně čekala prachatická záchranná služba, která ženu odvezla do nemocnice,“ dodala policejní mluvčí Simona Daňková.

Bílé varování

Policisté i členové horské služby upozorňují běžkaře, aby zbytečně neriskovali a raději se vydávali do bílé stopy minimálně ve dvou.

V případě, že člověk lyžuje sám, měl by o své zamýšlené trase i předpokládané době trvání výletu někomu říct. Samozřejmostí je vzít si s sebou mobil.

Ten může člověku v případě nenadálých komplikací, zranění nebo náhlého zhoršení počasí zachránit život nebo zdraví, což dokládá i víkendový případ.