Kromě zdevastovaných odpadkových košů a vyvrácených dopravních značek se stal terčem vandalů také altánek u pěší zóny.

„Zatím poslední případ jsme zaznamenali na silnici z Vimperka do Zdíkova, kde neznámý pachatel poničil sedm dopravních značek. Od začátku měsíce je takových případů v katastru města hodně,“ konstatoval vedoucí vimperské městské policie Pavel Dub.

Městské policii se podařilo zadržet v poslední době pět vandalů. „Snažíme se, jak se dá. Musíme ale pracovat s tím, co máme. Na to, abychom hlídali každou ulici, je nás zkrátka málo. Proto bych byl velmi rád, kdyby nám pomohla veřejnost, která může každý podobný případ hlásit na naši tísňovou linku 156,“ upozornil vedoucí městské policie s tím, že mnoho podobných případů zatím zůstává nevyřešeno a navíc přibývají další.

Vandalismus se naštěští zatím týká jen drobnějších doplňků, přesto už se cena za nápravu škod vyšplhala do desítek tisíc korun. Všechny škody navíc ještě nejsou vyčísleny.

„Myslím si, že za tímto nešvarem stojí především mladiství posilnění alkoholem,“ uvedl starosta města Pavel Dvořák. Nejfrekventovanějším místem je podle jeho slov park a pěší zóna kolem řeky Volyňky, ve které samotné již skončilo několik plastových košů i dopravních značek. Altánek v parku byl poškozen hned několikrát. „Důležité je informovat lidi, že velmi uvítáme jejich pomoc. Stačí, když si budou více všímat situace kolem sebe a dají nám vědět, když se bude dít nějaký nepořádek. Udržet ve městě v letních měsících klid je velmi složité i přesto, že městská policie zatím podává skvělé výkony a snaží se ze všech sil,“ pochválil starosta Pavel Dvořák.

Radek Štěpánek