Šlo ale jen o přeháňky. Prachatičtí cestáři s posypem vyjeli podle Martina Grožaje 
z prachatické Správy a údržby silnic ve tři hodiny ráno. „Během dopoledne byla ale všechna vozidla zpět. Nezaznamenali jsme na našich silnicích žádný problém," zhodnotil Martin Grožaj. Na silnicích se sníh nedržel dlouho. Kolem poledne byly silnice pouze mokré. „Sníh se drží na komunikacích nižších tříd. Například z Českých Žlebů do Stožce. Ale tam je povrch ošetřen posypem," upřesnil.

Jaká je pokuta?

Dvě policejní hlídky byly včera na komunikacích Prachaticka. Zaměřili se především na kontrolu zimních pneumatik a hloubku jejich dezénu. V případě, že řidič 
v počasí jako včera vyrazí na letních pneumatikách čeká ho bloková pokuta do výše maximálně dva tisíce korun.


Cestáři tvrdí, že je poslední chvíle na nasazení zimních pneumatik. „V tomhle počasí už auta s letními gumami nemají na silnicích co dělat," vyzval Martin Grožaj.


Nehody ale policisté nezaznamenali. Hlídky se změřily a kontrolu stavu pneumatik. Pro Prachatický deník to uvedl Radek Polata z prachatického Dopravního inspektorátu Policie ČR. „Hlídky jsou vybaveny měřiči a kontrolují jak to, zda jsou auta vybavena zimními pneumatikami, tak i hloubku jejich dezénu," popsal včerejší hlavní úkol policejních hlídek. Do dvou hodin odpoledne hlídky na silnicích nezjistili žádný přestupek. „Všichni kontrolovaní řidiči měli zimní pneumatiky s dostatečným dezénem," zhodnotil Radek Polata. Upřesnil, že zatímco hlavní tahy silnic jsou mokré, na silnicích třetích tříd místních komunikací byla ujetá vrstva sněhu.