Sto tři policistů z celého regionu se pohybuje v ranních hodinách u přechodů pro chodce u základních škol. Připojili se tak k celorepublikové akci Zebra se za tebe nerozhlédne. „Jedná se o jarní kolo osmého ročníku dopravně preventivní akce. Cílem je působit na chodce a další účastníky silničního provozu, aby si osvojili dodržování pravidel bezpečného přecházení vozovky. Mimo jiné chceme také odbourat mýty o tom, že chodci mají absolutní přednost na přechodech," vysvětlila prachatická policejní tisková mluvčí Martina Joklová.


Policisté se však v tomto týdnu nepostavili jen k přechodům pro chodce, ale vypravují se za dětmi i do škol. „Zaměřujeme se na znalosti žáků v oblasti bezpečnosti silničního provozu," potvrdila Martina Joklová se slovy, že například v pátek se policisté vypraví do Základní školy ve Zdíkově. „Konkrétně za dětmi z prvních až čtvrtých tříd, kde budeme mluvit na téma Bezpečná cesta do školy," dodala tisková mluvčí.


V loňském podzimním celorepublikovém kole oslovili policisté na celkem 579 přechodech v České republice na dvacet devět tisíc školáků.


„V průměru oslovíme na každém z přechodů na padesát žáků," upřesnila.